Jasełka 2012

Tegoroczne, tradycyjne w historii naszej szkoły Jasełka, po raz kolejny ucieszyły oczy publiczności w niedzielę 22 stycznia.

W tym roku przedstawienie cudu narodzin Chrystusa poprzedziła – ku zdumieniu wszystkich – scena przedstawiająca wigilijną wieczerzę przy stole z polskimi potrawami. Mogliśmy podziwiać naszych wspaniałych wychowanków w roli mamy, taty, babci, dziadka oraz najmłodszych w roli dzieci. Scenę tę, w której członkowie rodziny podczas rozmowy opisują polską tradycję, zakończyły dzwony bijące na pasterkę, ciepłe życzenia taty dla rodaków, łamanie się opłatkiem oraz płacz nowonarodzonego Jezusa.

Było to wprowadzenie do dalszej części, gdzie Matka Boża z dzieciątkiem, Józef Święty, aniołowie oraz zwierzątka czekały już w stajence. Po ogłoszeniu przez Archanioła Gabriela cudownej nowiny, kolejno z prezentami przybyli pasterze, trzej mędrcy oraz dzieci odziane w stroje krakowskie.

Nie zabrakło wspaniałej oprawy muzycznej, kolęd przy akompaniamencie Siostry Teresy na gitarze oraz pani Katariny na akordeonie, jak również głosu narratora. Siostra Teresa przygotowała również specjalnie na tę okazję taniec aniołów, wkraczając na scenę wraz z uczennicami począwszy od klas najmłodszych i skończywszy na gimnazjalnych.
Zwieńczeniem tego wyjątkowego dla naszej szkoły popołudnia było wspólne odśpiewanie kolędy „Bóg się rodzi”.

Jako organizatorka tegorocznych Jasełek czułam dumę i pełną satysfakcję z osiągniętego sukcesu. Jest to sukces nas wszystkich, uczniów którzy wspaniale nauczyli się swoich ról, rodziców dzięki którym mogli być z nami, Siostry Teresy bez której nie byłoby oprawy muzycznej, nauczycieli którzy wykonywali dekoracje oraz pani kierownik, która na moje ręce przekazała wspaniały scenariusz.

Anna Dadan