Nowa siedziba szkoły od września 2015

Drodzy Rodzice, Uczniowie, Wolontariusze i Przyjaciele,

Od jakiegoś czasu pracowaliśmy nad znalezieniem lepszych pomieszczeń dla naszej szkoły, żeby sprostać jej przyszłym potrzebom.
Naszą siłą napędową jest zapewnienie inspirującego doświadczenia naukowego, aby umożliwić naszym uczniom osiągnięcie ich pełnego potencjału i dumy z pochodzenia, jako ambasadorów polskiej kultury i tradycji.
Bardzo ważne jest odpowiednie otoczenie, z nowoczesnym wyposażeniem do przekazywania i zdobywania wiedzy, innych aktywności oraz do zapewnienia bezpieczeństwa naszym uczniom i wykreowania poczucie dumy i wspólnoty.
Nasza szkoła rozwija się i chociaż rozpoczęliśmy tworzenie dodatkowych klas, to jesteśmy ograniczeni możliwościami obecnego budynku i rozmiarem samych sal.

Z zadowoleniem obwieszczamy więc, że od nowego roku szkolnego we wrześniu cała szkoła zostanie przeniesiona do nowego budynku, z zastrzeżeniem zakończenia ostatecznych negocjacji.
Nowe miejsce to znakomity, niedawno zmodernizowany budynek gimnazjum, położony w odległości około 2 mil od obecnego, dobrze skomunikowany komunikacją publiczną.

Więcej szczegółów podamy w najbliższych tygodniach.

Z poważaniem,
Rada Opiekuńcza
Polskiej Szkoły Przedmiotów Ojczystych
im. św. Stanisława Kostki

Dear Parents, Students, Volunteers, and Friends,

For some time we have been working towards finding better accommodation to meet the future needs of the Polish Saturday School in Manchester.
Our driving force is to provide an inspirational learning experience, to enable our students to reach their full potential and to be proud of their origins, as ambassadors of Polish culture and traditions.
It is very important to have the right environment, with modern facilities for teaching, learning and other activities, also to provide a safe place for our students and to create a sense of pride and community.
Our school is also growing and we have started to add additional classes for our younger students, however we are constrained by the current building and the size of classrooms available.

We are therefore very pleased to announce, that we will be moving the entire school to new premises from the start of September, subject to the conclusion of final negotiations.
The new location is an outstanding secondary school building that is within 2 miles of our present location and has good public transport links.

More information will be provided in the coming weeks.

Sincerely
The Board of Governors