Podsumowanie spotkania „Rodzice Dzieciom” nr 3 i warsztatów muzycznych

W dniu 9 maja 2015 z naszymi uczniami i rodzicami spotkał się p. Marcin Dominik Głuch, polski pianista, kompozytor i animator kultury na stałe mieszkający w Geteborgu w Szwecji. Pan Głuch podzielił się refleksjami dlaczego warto utrzymać język ojczysty na emigracji , podając przykłady z własnego życia i kariery.
Poza tworzeniem i wykonywaniem muzyki na rozmaitych koncertach, festiwalach, itp. pasją p. Głucha jest również krzewienie kultury myzycznej wśród polskich dzieci i młodzieży, zarówno w ojczyźnie jak i poza jej granicami – w polonijnych szkołach, ośrodkach, ambasadach i konsulatach na całym świecie. Narzędziem, które mu to niewątpliwie umożliwia jest doskonała znajomość języka polskiego, którą p. Głuch podtrzymuje i pielęgnuje poprzez codzienne obcowanie z polskimi mediami, czytanie literatury, częste wizyty w Polsce, itp. Dzieci i rodzice wykorzystali spotkanie do zadawania pytań o nie tylko językowy, ale też muzyczny rozwój człowieka, uzyskując szczególowe i wyczerpujące temat odpowiedzi.
Było to ostatnie ze spotkań zaplanowanych w tym roku szkolnym, na kolejne zapraszamy po wakacjach!

Po spotkaniu p. Głuch przeprowadził – podobnie jak rok temu – warsztaty muzyczne w 3 grupach wiekowych. Tym razem ich tematem był „Dźwięk, kolor brzmienia instrumentu muzycznego jako inspiracja do poznawania muzyki klasycznej”. Warsztaty jak zwykle cieszyły się zainteresowaniem uczniów, którzy wykorzystali je również jako okazję do dowiedzenia się ciekawych rzeczy o zyciu i zwyczajach panujących w Szwecji. Kolejne warsztaty, wraz z koncertem, planujemy za rok. Zdjęcia z wydarzenia znajdują się w galerii.