Relacja z Jarmarku Szkolnego „Kaziuki Wileńskie”

WSPANIAŁE KAZIUKI 2015 !

Ledwo się obejrzeliśmy, a Jarmark Szkolny „Kaziuki Wileńskie” 2015 przeszedł do historii.

I już na początku trzeba zaznaczyć, że bardzo pięknie zapisał się w roku Jubileuszu 65-lecia naszej szkoły. Odwiedziły nas setki Gości – wszyscy godnie przyjęci i miło spędzili czas. Każdy mógł liczyć na przepyszny posiłek dzięki cudownej pracy całego bufetu oraz zaopatrzenia. Kolorowe i piękne ciasta kusiły wyglądem każdego. Jakby tego było mało dla dzieci przygotowano super specjalną i kolorową ofertę słodkości. Fani smalczyku nie zawiedli się…i wracali po dokładki. Było co zjeść i czym przepić ze smakiem, a właściwie smakami. Bocian przyleciał i objął patronatem najmłodszych uczestników imprezy. Miłośnicy dobrej literatury wzbogacili się o ciekawe pozycje, a poszukiwacze okazji na pewno znaleźli ciekawe zdobycze wśród bibelotów. Każdy próbował szczęścia na dużych i małych loteriach, do wielu osób szczęście uśmiechnęło się tego dnia, czasami nawet wielokrotnie. Nic jednak nie pobiło wspaniałych Jarmarkowych skarbów czyli serduszek Kaziukowych p. Leszczyńskiej oraz cudnego rękodzieła Dzieci oraz Rodziców. Panowała wspaniała atmosfera radości, życzliwości i wielopokoleniowej jedności naszej polskiej społeczności. Kaziuki to święto wiosny, święto młodości, święto szkoły, i dokładnie tak je zapamiętamy w tym roku.

Kaziuki 2015 były właśnie takie dzięki całej rzeszy wspaniałych woluntariuszy, ludzi dobrej woli i wielkiego serca. Przygotowania trwały ponad cztery miesiące, zaangażowały bardzo mocno ponad 70 osób – Rodziców, Nauczycieli, Członków Rady Opiekuńczej, Przyjaciół Szkoły, Uczniów oraz Sponsorów. W samym dniu Jarmarku organizacja dnia była w rękach 50 osób – naprawdę wspaniale i rekordowo. Pomysły i realizacje trwały dosłownie do ostatnich sobotnio-niedzielnych godzin i….było naprawdę warto !!! Wszyscy możemy być bardzo dumni jak wiele udało nam się osiągnąć dzięki wspaniałej pracy zespołowej i wykorzystaniu posiadanych telentów. Atmosfera przygotowań przełożyła się bezpośrednio na wspaniały i radosny Jarmark Szkolny.

Z głębi serca dziękuję wszystkim wspaniałym RODZICOM za pomoc, kreatywność, poświęcony czas i środki na promowanie oraz wspomoganie wspólnego dzieła naszej Szkoły. Dziękuję bardzo Przyjaciołom szkoły za wsparcie – dzięki Państwu dzieło szkoły trwa przez pokolenia oraz Radzie Opiekuńczej za ciągłe inspirowanie oraz nieocenioną pomoc.

Dziękuję jeszcze raz bardzo serdecznie wszystkim darczyńcom każdej pomocy i rzeczy, bardzo również dziękuję naszym sponsorom a byli to w tym roku : Euromark Travel, Osiedle Polskie, Aga Food , White Eagle, Henri Lloyd, Bridgewater Hall, Piekarnia Polska Polish Village Bakery oraz nieocenieni RODZICE.

Przygotowania do Kaziuków 2016….już rozpoczęte, do zobaczenia za rok ! A tegoroczne zdjęcia można obejrzeć w galerii.

Marta Błyszczyk,
Przewodnicząca Rady Rodziców