Karnawałowa sobota w naszej szkole

W niemieckiej Nadrenii-Westfalli w tym czasie wołają „ Kölle Alaaf”, ulicami przechodzą kolorowe parady, a jej uczestnicy okrzykami “Kamele”ostrzegają wszystkich przed latającymi słodyczami i zabawkami. A u nas wprawdzie bez Kameli ale bardzo wesoło i radośnie kończyliśmy karnawał . W sobotę 14-go lutego w szkole gościliśmy wyjątkowo piękne księżniczki, super sprawnych Spidermanów, odważnego Czerwonego Kapturka, magiczne wróżki i czarownice a nawet Agnethę Fältskog z zespołu ABBA – ach działo się, ach działo! Były oczyście tańce szalone na przerwach, ten nieodłączny element dobrej karnawałowej zabawy. Tańczyli i mali i duzi – prawy do lewego, lewy do prawego i od początku, och przepraszam były też „Kaczuszki” oraz Gangnam style – to były piękne i radosne pląsy !!! Zdjęcia mozna zobaczyć w galerii.
I tak oto właśnie pożegnaliśmy Karnawał i jesteśmy gotowi na przeżywanie Wielkiego Postu.

Karnawałowa sobota była połączona ze zbiórką fantów na nasz szkolny Jarmark. Serdecznie dziękuję wszystkim hojnym darczyńcom za wszystkie “butelki”, cała zbiórka wspaniale zasili stanowisko loterii fantowej na Kaziukach.