Nowy rok szkolny

Poniżej, krótkie przypomnienie i plan na najbliższe tygodnie

W dniu 13 września zainaugurowaliśmy nowy rok szkolny 2014/2015.

Rok Jubileuszowy 65 lecia założenia naszej szkoły. Uroczyste przyjęcie odbędzie się w Sali parafialnej w sobotę 8 listopada. 16 listopada po mszy dziękczynnej o 13.30 zapraszamy na Konkurs Piosenek Patriotycznych.

Zajęcia szkolne odbywają się od godz. 9.15 – 12.45. Opłaty za szkołę będą pobierane od soboty 20 września. Uczniowie otrzymali zeszyty i podręczniki. Zeszyty i podręczniki uczniowie otrzymują za darmo. Za zniszczone/zgubione podręczniki będziemy żądać zapłaty.

W budynku szkolnym w czasie przerwy uczniowie są pod opieką nauczycieli. Na zewnątrz dyżury pełnią wyznaczone osoby. W czasie zajęć szkolnych brama jest zamknięta. Uczniowie mają bezwzględny zakaz wychodzenia poza obręb szkoły.

Parking szkolny jest przeznaczony tylko dla osób posiadających aktualne identyfikatory. Prosimy o wjeżdżanie w Wellington Road od strony Alexander Road i traktowaniu jej jako drogi jednokierunkowej. Prosimy także o parkowanie w sposób umożliwiający swobodny przyjazd innym użytkownikom.

W holu szkolnym działa kuchnia, w której tylko dorośli mogą za dobrowolną opłatą nabyć ciepłe napoje. Bardzo prosimy o zachowanie porządku i spokojne oczekiwanie na swoją kolej. Przypominamy o zakazie spożywania posiłków i napojów w części wypoczynkowej holu, wyposażonej w miękkie meble. Prosimy o oczekiwanie po lekcjach w tej właśnie części na odbiór dzieci, które będą się gromadziły w części jadalnej. Rodzice przedszkolaczków i pierwszoklasistów zapraszamy na górę o 12.40 aby odebrać swoje dzieci.

21 września odbyła się nasza pierwsza w tym roku Msza szkolna. Liturgię słowa przygotowały klasy I i II licealne. 26 października liturgię słowa przygotowują uczniowie z klasy IV i III gimnazjalnej. Wszystkich serdecznie zapraszam do „Kawiarenki Rodziców” bezpośrednio po Mszach św. o godzinie 10.00 i 1200.

Z góry dziękuje za zaangażowanie rodziców w życie naszej szkoły. Na dyżury można się zapisywać w administracji.

Mam nadzieję, że nowy rok szkolny będzie owocny dla wszystkich uczniów a szczególnie dla tych, którzy w tym roku przystąpią do państwowych egzaminów maturalnych z języka polskiego.

Podaję do informacji że sobota 4 października jest wolna. Wracamy do szkoły 11 października. W tą sobotę rozpoczynamy apel o godzinie 9.00 a zajęcia

kończymy o godzinie 12.30.

Danka Antonik