Ostatnie pożegnanie ś.p. Pani Barbary Goodwin

28 stycznia 2014 r. w Polskim Kościele w Manchesterze pożegnaliśmy naszą drogą przyjaciółkę, koleżankę, wieloletnią kierowniczkę i nauczycielkę historii Polskiej Szkoły Przedmiotów Ojczystych im. św. St. Kostki w Manchesterze ś.p. mgr Barbarę Goodwin.
Msza celebrowana była przez księdza Wojczyńskiego.

Przedstawiciel Polskiego Konsulatu  w Manchesterze, Prezes SPK i Prezes Polskiej Macierzy Szkolnej w Londynie oraz współpracownicy i przyjaciele odczytali ostanie pożegnania.  Na koniec wszyscy zgromadzeni wierni z żalem, ale i wzruszeniem, zaśpiewali: „Anielski orszak niech twą duszę przyjmie, uniesie z ziemi ku wyżynom nieba…”

Prochy zmarłej zostaną przewiezione do Polski, do jej rodzinnych stron, do Siemiatycz. Nasza droga ś.p. Pani Basia pozostanie w naszych sercach i pamięci jako ciepła, radosna, energiczna osoba, która potrafiła jednoczyć Polonię, bezinteresownie pomagać polskim emigrantom i aktywnie uczestniczyć w działalności wielu organizacji społecznych w Anglii.

Rodzina bardzo serdecznie dziękuje wszystkim, którzy wzięli udział w tej celebracji, ale również i tym, którzy w tym czasie ciepło otaczali ś.p. Panią Basię swoimi modlitwami i myślami. Zebrane w czasie pogrzebu ofiary zostały przekazane na potrzeby Zakładu dla Niewidomych Dzieci w Laskach pod Warszawą.

Violetta Jackiewicz

Pod tym linkiem kilka zdjęć z ceremonii.