Podsumowanie zebrania Rady Rodziców 23.11.2013

W dniu 23 listopada w szkole odbyło się spotkanie rodziców. W spotkaniu uczestniczyło 12 rodziców i przedstawiciel Rady Opiekuńczej.

Omówiono następujące zagadnienia:

1. Dyżury Rodziców – dziękujemy serdecznie wszystkim dotychczas pełniącym dyżury. Udzielane wsparcie i pomoc są bardzo widoczne, mocno doceniane i potrzebne w bezpiecznym i sprawnym funkcjonowaniu naszej szkoły. Dyżury pozwalają również poznać się nam jako Rodzicom i budować nowe relacje jako społeczności szkoły polskiej. Nie zgłoszono nowych wniosków czy pytań związanych z dyżurami.
  2. W niedzielę 24-go listopada była  Msza św. szkolna w kościele parafialnym. Dziękuje bardzo za udzieloną pomoc, przepyszne domowe wypieki i obsługę kawiarenki. Kolejna Msza św. w styczniu – liczę na równie wspaniałe zaangażowanie z Państwa strony – ilość osób odwiedzających kawiarenkę stale rośnie co dobrze świadczy o jakości naszej „oferty”.
  3. Obchody święta Sw.Mikołaja odbędą się w sobotę 7-go grudnia. Serdecznie dziękuję rodzicom, którzy zgłosili się do pomocy w dniach 30 listopada i 7 grudnia.
  4. Kaziuk Wileński- jak co roku zgodnie z wieloletnią tradycją będziemy organizować Jarmark Wileński Kaziuk. Całkowity dochód z jarmarku bardzo mocno wspiera działalność szkoły i jej budżet. Prosimy wszystkich rodziców o rozważenie formy pomocy w tym dużym przedsięwzięciu. Przykładowe formy wsparcia: znalezienie sponsora na artykuły do sprzedaży na jarmarku i/lub produkty spożywcze do buferu; przygotowanie potraw garmażeryjnych takich jak pierogi (zawsze cieszą się ogromną popularnością) czy bigos; stworzenie stanowiska na jarmarku; przekazanie fantów na loterię czy stanowisko z zabawkami. Wszystkie pomysły i zgłoszenia zbiorę na zebraniu Rady Rodziców w styczniu, tak aby był czas na skoordynowanie wszystkich przygotowań. Wszystkich „starych” organizatorów i nowych chętnych serdecznie zachęcam do współpracy. Przykładem ostatnich lat jesteśmy skazani na sukces, kwestia tylko jak wielki on będzie, ale to już tylko od nas zależy.
  5. Wolne wnioski i pytania – nie zgłoszono.

Następne zebranie odbędzie się w styczniu 2014, dokładna data zostanie podana na początku nowego roku.

Marta Błyszczyk