Sprawozdanie z Wesołego Dnia Dziecka w Laxton Hall

15 czerwca 2013r. jak co roku odbył się Wesoły Dzień Dziecka w Laxton Hall. Wyjechaliśmy spod polskiego Kościoła o 7.30 rano, przy dość niepewnej pogodzie. Na miejscu okazało się, że przy dość mocnym wietrze, raczej nie musieliśmy obawiać się gromadzących się chmur. Dość szybko się wypogodziło i poza kilkoma przelotnymi kilkuminutowymi opadami (jak to na wyspach J) aura dopisała.

Jak co roku na wszystkich czekała moc atrakcji od konkursów recytatorskich i muzycznych przez turniej sportowe i zwariowane zabawy grupowe kończąc  na atrakcjach dodatkowych jak dmuchany zamek, karuzela, kucyki, namiot plastyczny i wiele innych.

Dzieci z naszej szkoły m. in. wzięły udział w turnieju piłkarskim. W tym roku organizatorzy podzielili wszystkich na 3 grupy wiekowe 9-11 lat, 12-14 lat i najstarsza 15-18 lat. W odróżnieniu od imprezy z poprzedniego roku – tym razem mieliśmy mniej chętnych do naszych szkolnych drużyn i w sumie tylko najmłodsza drużyna była w całości skompletowana.

Mimo powyższego nie przeszkodziło ty wszystkim w dobrej zabawie. Najmłodsi wystartowali jako pierwsi  i jak burza rozgromili swoich przeciwników ulegając dopiero w półfinale z jak się okazało dużo starszymi przeciwnikami. Średnia wieku naszych chłopaków wynosiła bowiem 9  a przeciwników z półfinału prawie 11 lat – a jak wszystkim wiadomo taka różnica w tym wieku powoduje olbrzymie dysproporcje. Wielkie brawa dla naszych najmłodszych za ich postawę, umiejętność gry zespołowej i wolę walki!

Mniej szczęścia miała nasza następna drużyna z przedziału wiekowego 12-14 lat. Polegli oni w pierwszym meczu, życzymy im więcej szczęścia w przyszłym roku.

Zasłużenie natomiast nasza najstarsza drużyna po ubiegłorocznej porażce, tym razem wygrała turniej w swojej kategorii wiekowej! Po dramatycznym meczu pełnym nieoczekiwanych zwrotów akcji – zakończonym remisem – nasi chłopcy w pojedynku na rzuty karne wykazali się większym skupieniem i wygrali dzięki znakomitej postawie naszego bramkarza!

Jak co roku nasze Polskie Orły pokazały klasę, życzymy wszystkim powodzenia i sukcesów w przyszłych latach.

Niecałe osiem godzin zabawy w Laxton Hall minęło jak z bicza strzelił i wszyscy w radosnych nastrojach powrócili do Manchesteru około godziny 20.

Dziękujemy PMS za zorganizowanie Dnia Dziecka i mamy nadzieję, że za rok będzie więcej chętnych na wyjazd! Dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy pomagali w Laxton Hall – szczególnie Tomkowi Carneckiemu, którzy poprowadził naszą najmłodszą drużynę piłkarzy.

Szczególne podziękowania nalężą się również Dannemu Savage z firmy Pulsar Marketing LTD za dostarczenie wody mineralnej.

Galeria zdjęć naszych piłkarzy

Pozostałe zdjęcia z Laxton Hall