Akademia 3 Maja – sprawozdanie

Dnia 12 maja odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji 222 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Tę szkolną uroczystość uświetnili znamienici goście: Pan Konsul Generalny RP w Manchesterze Łukasz Lutostański wraz z małżonką i dziećmi, Ksiądz Proboszcz Ryszard Sadecki, Prezes SPK dr Andrzej Różycki, Honorowy Prezes SPK Pan Władysław Niezgoda, Prezes Rady Parafialnej Pan Marek Mykytyn, kombatanci i rodzice.

Program artystyczny przygotowany przez nasze dzieci i młodzież został wzbogacony przez zespół śpiewaczy „Po Prostu Nowa Biesiada” oraz zespół taneczny „Polonez Manchester”.

Starsi uczniowie przekazali nam fragment historii Polski z 1791 r., który został przypieczętowany wierszem Marii Konopnickiej mówiącym o tym ważnym dniu. Nieco młodsi odśpiewali piosenkę pt. Tu wszędzie jest moja Ojczyzna oraz recytowali wiersze mówiące o miłości do Ojczyzny. Jedna z klas oficjalnie powitała wiosnę, która przybyła w pięknym stroju, a nasza najmłodsza społeczność szkolna długo tańczyła krakowiaka i poleczkę we własnoręcznie wykonanych kostiumach. Ich występy wywołały wśród gości największy aplauz. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.

Ogromne brawa i podziękowania należą się zatem nauczycielom, rodzicom, a przede wszystkim naszym artystom za entuzjazm i zaangażowanie w podtrzymywaniu patriotycznych tradycji.

autor: Justyna Bielec