Święto Niepodległości 2012

W dniu 17 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Święto Niepodległości, które kolejny raz przyjęło formułę apelu połączonego ze wspólnym śpiewaniem pieśni i piosenek narodowych. W apelu uczestniczyli honorowi goście – druhna Aleksandra Rymaszewska, która tego dnia przeprowadziła z uczniami lekcję żywej historii oraz pan Bogdan Trybuchowski – syn pierwszej kierowniczki naszej szkoły, Olgi Trybuchowskiej. Apel przygotowała i poprowadziła Wice-kierownik szkoły pani Danuta Antonik.
Utwory przeplatane były krótkimi wstawkami słownymi, przedstawianymi przez uczniów klas gimnazjalnych i licealnych, które opowiadały o historii I i II Rzeczypospolitej, a zwłaszcza o wydarzeniach prowadzących do odzyskania niepodległości po latach rozbiorów.
Pan Tomek Kasiński wspomagał uczniów montażem odpowiednich obrazów na projektorze, a pan Rysiek Krzyworączka z żoną pomagali uczniom w harmonijnym śpiewaniu.
Ze zdjęciami z uroczystości można się zapoznać w galerii.