Maj 102017
 

W ostatnią niedzielę w sali parafialnej kościoła pw. Miłosierdzia Bożego odbyła się uroczysta akademia z okazji 226 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

W programie pojawiło się wiele muzyki, tańców i śpiewów. Trzykrotnie wystąpiła uczennica z klasy II liceum, Kinga Moździerz, która zagrała Preludium Fryderyka Chopina, melodię z serialu telewizyjnego pt. ,,Czas honoru” oraz swoją własną kompozycję ,,Zapomnienie”. Tańcami ludowymi takimi, jak krakowiaczek, poleczka i krakowiak zachwyciły nas przedszkolaki, klasa 2a i nasz szkolny zespół pod kierownictwem p. Joanny Cullinan. Swoją taneczną cegiełkę, jak zwykle zresztą, dołożył zaproszony na akademię zespół Polonez-Manchester z tańcami lubelskimi. Natomiast klasa 1b oraz klasy 3a i 3b zaśpiewały dla nas piosenki: ,,Płynie Wisła, płynie…” oraz ,,Wiosna, wiosenka”.

O dziejach uchwalenia Konstytucji opowiadała nam klasa III gimnazjum, a także klasa 5 w krótkim przedstawieniu. Do tych historycznych informacji wiersze o Ojczyźnie dodali uczniowie z klasy I gimnazjum i 1a oraz uczeń z klasy II gimnazjum, który przygotował prezentację multimedialną o Polsce. Dodatkowo klasa 4 zaprezentowała krótką inscenizację związaną z obchodami święta Matki Boskiej Królowej Polski, które w kościelnym kalendarzu przypada na dzień 3 maja.

Na koniec rozweselili nas uczniowie z klasy 6 przedstawieniem pt. ,,Zamieszanie w krainie bajek” oraz klasa 2b recytując wiersze: ,,Samochwała”, ,,Zosia Samosia”, ,,O pewnym Grzesiu” oraz ,,Skarżypyta”.

Dziękując wszystkim uczniom, nauczycielom, asystentom i rodzicom za ich ciężką pracę i wszelką pomoc, akademię uważamy za udaną. Jednocześnie zapraszamy serdecznie na kolejne szkolne wydarzenia.

Gru 032016
 
 3 grudnia 2016  Posted by  Impreza Szkolna Tagged with:

„Dzieci lubią misie, misie lubią dzieci.”

 

Takim hasłem w sobotę 19 listopada 2016 r. obchodziliśmy w naszej szkole 114 urodziny Pluszowego Misia.

Dzieci z obu grup przedszkolnych oraz z klas 1 wspólnie świętowały ten dzień. Poprzez prezentacje, zagadki i piosenki poznawały różne misie. Razem wybrali się na polowanie poprzez gęsty las, a gdy pojawił się niedźwiedź szybko uciekli.  Oczywiście nie zabrakło konkursów.  Tańczące statuy bardzo się podobały naszym uczestnikom. Zarówno tym małym  jak i tym większym .

 Trudne zadanie miała nasza pani kierownik Danuta Antonik, która z każdej klasy wybrała 5 wyróżniających się misiów i wręczyła im dyplomy.

Na koniec wszyscy uczestnicy skosztowali pysznego misiowego tortu , wykonanego przez panią Katarzynę Dębską- Wieczorek.

Dziękujemy dzieciom za liczny udział w zabawie , a rodzicom za przebranie dzieci.

Za rok znów będziemy świętować !

A jak to z tym pluszowym misiem było?

 

Historia pluszowego misia zaczyna się w 1902 roku, kiedy to ówczesny prezydent Stanów Zjednoczonych, Theodore Roosevelt, będąc na polowaniu, sprzeciwił się zabiciu młodego niedźwiadka. Świadkiem tego wydarzenia był Clifford Berryman, który uwiecznił tę historię na rysunku.

Rysunek ukazał się w waszyngtońskiej gazecie, gdzie ujrzał go   Morris Michton, właściciel sklepu z zabawkami. Michton wpadł na pomysł, aby wykonać kilka zabawek przedstawiających misia i zobaczyć, jak się będą sprzedawały. Jak można się domyślać, pluszowe misie sprzedawały się znakomicie. Producent zwrócił się z prośbą do prezydenta o zezwolenie nadania misiom imienia Teddy i tak się je nazywa do tej pory.

I od 114 lat  misie towarzyszą dzieciom na całym świecie, dodają im otuchy, pocieszają, łagodzą lęk przed samotnością.

przedszkole klasa-1b klasa-1a

Autor: Iga Rutkowska, zdjęcia: Dorota Semaniszyn

Lis 032016
 
 Permalink  3 listopada 2016  Posted by  Impreza Szkolna

W sobotę 22 października w szkole odbyło się ślubowanie uczniów klas 1. Była to pierwsza taka uroczystość w historii naszej szkoły. Uczniowie byli bardzo przejęci, ale zadowoleni i uśmiechnięci. Dumnie wkroczyli do auli, gdzie mieli ślubować Czytaj więcej…

Maj 192016
 
 19 maja 2016  Posted by  Impreza Szkolna
Akademia 3 Maja

8 maja o 13.30 rozpoczęła się tradycyjnie przygotowywana co roku przez naszą szkołę Akademia 3 Maja. Gościliśmy na niej Konsula RP w Manchesterze p. Łukasza Lutostańskiego z małżonką, naszych kombatantów, uczniów, rodziców, nauczycieli oraz innych Czytaj więcej…