Laxton Hall 2018!

Kochani rodzice!

Zapraszamy na coroczny wyjazd na Wesoły Dzień Dziecka do Laxton Hall.

Zapisy przyjmujemy w administracji szkoły. Jeżeli opłacili państwo czesne za cały rok z góry w październiku 2017, to jesteście zwolnieni z dodatkowej opłaty za udziały Waszych dzieci w ww. imprezie!

Jak co roku organizatorzy przygotowali masę ciekawych atrakcji:

  • konkursy artystyczne, recytatorskie, muzyczne, sportowe i wiele innych
  • dmuchane zamki i inne atrakcje dla młodszych dzieci
  • polska kuchnia (odpłatnie)
  • muzyka, wspaniałe towarzystwo i wspaniała pogoda (z tym ostatnim jak Bóg dopomoże :D)

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Sprawozdanie z akadamii 3 Maja.

W ostatnią niedzielę w sali parafialnej kościoła pw. Miłosierdzia Bożego odbyła się uroczysta akademia z okazji 226 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

W programie pojawiło się wiele muzyki, tańców i śpiewów. Trzykrotnie wystąpiła uczennica z klasy II liceum, Kinga Moździerz, która zagrała Preludium Fryderyka Chopina, melodię z serialu telewizyjnego pt. ,,Czas honoru” oraz swoją własną kompozycję ,,Zapomnienie”. Tańcami ludowymi takimi, jak krakowiaczek, poleczka i krakowiak zachwyciły nas przedszkolaki, klasa 2a i nasz szkolny zespół pod kierownictwem p. Joanny Cullinan. Swoją taneczną cegiełkę, jak zwykle zresztą, dołożył zaproszony na akademię zespół Polonez-Manchester z tańcami lubelskimi. Natomiast klasa 1b oraz klasy 3a i 3b zaśpiewały dla nas piosenki: ,,Płynie Wisła, płynie…” oraz ,,Wiosna, wiosenka”.

O dziejach uchwalenia Konstytucji opowiadała nam klasa III gimnazjum, a także klasa 5 w krótkim przedstawieniu. Do tych historycznych informacji wiersze o Ojczyźnie dodali uczniowie z klasy I gimnazjum i 1a oraz uczeń z klasy II gimnazjum, który przygotował prezentację multimedialną o Polsce. Dodatkowo klasa 4 zaprezentowała krótką inscenizację związaną z obchodami święta Matki Boskiej Królowej Polski, które w kościelnym kalendarzu przypada na dzień 3 maja.

Na koniec rozweselili nas uczniowie z klasy 6 przedstawieniem pt. ,,Zamieszanie w krainie bajek” oraz klasa 2b recytując wiersze: ,,Samochwała”, ,,Zosia Samosia”, ,,O pewnym Grzesiu” oraz ,,Skarżypyta”.

Dziękując wszystkim uczniom, nauczycielom, asystentom i rodzicom za ich ciężką pracę i wszelką pomoc, akademię uważamy za udaną. Jednocześnie zapraszamy serdecznie na kolejne szkolne wydarzenia.

Dzień Misia 2016.

„Dzieci lubią misie, misie lubią dzieci.”

 

Takim hasłem w sobotę 19 listopada 2016 r. obchodziliśmy w naszej szkole 114 urodziny Pluszowego Misia.

Dzieci z obu grup przedszkolnych oraz z klas 1 wspólnie świętowały ten dzień. Poprzez prezentacje, zagadki i piosenki poznawały różne misie. Razem wybrali się na polowanie poprzez gęsty las, a gdy pojawił się niedźwiedź szybko uciekli.  Oczywiście nie zabrakło konkursów.  Tańczące statuy bardzo się podobały naszym uczestnikom. Zarówno tym małym  jak i tym większym .

 Trudne zadanie miała nasza pani kierownik Danuta Antonik, która z każdej klasy wybrała 5 wyróżniających się misiów i wręczyła im dyplomy.

Na koniec wszyscy uczestnicy skosztowali pysznego misiowego tortu , wykonanego przez panią Katarzynę Dębską- Wieczorek.

Dziękujemy dzieciom za liczny udział w zabawie , a rodzicom za przebranie dzieci.

Za rok znów będziemy świętować !

A jak to z tym pluszowym misiem było?

 

Historia pluszowego misia zaczyna się w 1902 roku, kiedy to ówczesny prezydent Stanów Zjednoczonych, Theodore Roosevelt, będąc na polowaniu, sprzeciwił się zabiciu młodego niedźwiadka. Świadkiem tego wydarzenia był Clifford Berryman, który uwiecznił tę historię na rysunku.

Rysunek ukazał się w waszyngtońskiej gazecie, gdzie ujrzał go   Morris Michton, właściciel sklepu z zabawkami. Michton wpadł na pomysł, aby wykonać kilka zabawek przedstawiających misia i zobaczyć, jak się będą sprzedawały. Jak można się domyślać, pluszowe misie sprzedawały się znakomicie. Producent zwrócił się z prośbą do prezydenta o zezwolenie nadania misiom imienia Teddy i tak się je nazywa do tej pory.

I od 114 lat  misie towarzyszą dzieciom na całym świecie, dodają im otuchy, pocieszają, łagodzą lęk przed samotnością.

przedszkole klasa-1b klasa-1a

Autor: Iga Rutkowska, zdjęcia: Dorota Semaniszyn

W sobotę 22 października w szkole odbyło się ślubowanie uczniów klas 1. Była to pierwsza taka uroczystość w historii naszej szkoły.

Uczniowie byli bardzo przejęci, ale zadowoleni i uśmiechnięci. Dumnie wkroczyli do auli, gdzie mieli ślubować przynależność do naszej szkolnej społeczności. Wszyscy wyglądali bardzo elegancko i uroczyście.

Tam na nich czekali już pani kierownik Danuta Antonik, nauczyciele, rodzice oraz inni zaproszeni goście. Całość poprowadziła p. Grażyna Kołodziejek- Shitta – nauczycielka kasy 1A, która była również autorką scenariusza uroczystości. Oczywiście nie brakowało zaangażowania p. Marty Dawiczewskiej – nauczycielki klasy 1B oraz asystentek z obu klas. Uczniowie pochwalili się swoimi umiejętnościami wokalno-recytatorskimi. Również starsi koledzy z klasy 4 przygotowali dla „pierwszaków” bardzo miłe i ciepłe powitanie .

Po takim wstępie przeszliśmy do sedna uroczystości, czyli samego ślubowania. Dzieci przyrzekały być dobrymi uczniami i Polakami na szkolny sztandar. Po czym pani kierownik, przy pomocy oooogromnego ołówka , mianowała każdego z osobna na ucznia naszej szkoły. Dzieci na pamiątkę otrzymały dyplom oraz teczkę z nazwą i szkolnym logo.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.

Akademia 3 Maja

8 maja o 13.30 rozpoczęła się tradycyjnie przygotowywana co roku przez naszą szkołę Akademia 3 Maja.

Gościliśmy na niej Konsula RP w Manchesterze p. Łukasza Lutostańskiego z małżonką, naszych kombatantów, uczniów, rodziców, nauczycieli oraz innych wolontariuszy. Jak co rolu wspomógł nas pokazem tańców polskich zespół „Polonez”
W tym roku uroczystość dodatkowo uświetnił koncertem polskiej muzyki p. Marcin Dominik Głuch, polski kompozytor i pianista mieszkający w Szwecji, który w przeddzień akademii już po raz trzeci przeprowadził warsztaty muzyczne z uczniami.

Program akademii koordynowała i nad całością czuwała wicedyrektorka naszej szkoły
p. Justyna Bielec, choreografię tańców uczniów nasza instruktorka p. Joasia Cullinan, a licznie odwiedzaną Kawiarenkę Rodziców p. Marta Błyszczyk.
Wszystkim zaangażowanym w przygotowania, a także wszystkim uczestnikom – deklamującym, śpiewającym i tańczącym – serdecznie dziękujemy. Zapraszamy do galerii.

Rada Powierników

Sprawozdanie z wizyty Mikołaja w naszej szkole

Wizyta Św.Mikołaja 2015

Jak co roku i tym razem nasz szacowny Gość nas nie zawiódł i zaszczycił swoją obecnością…nasze dzieci musiały być bardzo grzeczne i pracowite w tym roku. Dzieci były bardzo podekscytowane i radośnie przyjęły Św. Mikołaja a on odwdzięczył się im obdarzając każdego drobnym upominkiem, dobrym słowem i dobrymi życzeniami na Święta i Nowy Rok.

Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim darczyńcom i sponsorom – wspaniałym pomocnikom Św.Mikołaja, wszystkim Rodzicom, którzy pomogli na wszelkie możliwe sposoby – w szczególności p.Eli Kraska, p.Szymonowi Zielińskiemu, p.Irkowi Węgrzynowi, p. Pawłowi Dybel oraz wspaniałym Sponsorom

Aga Foods p.Rafał Jarmoszczuk,

White Eagle Sklep Polski p.Tomasz Hornowski,

Sklep Tęcza p. Robert Faryna,

Hurtownia Budowlana Ant – Mrówka Trafford Park

Bardzo, bardzo dziękujemy!

Marta Błyszczyk,
Przewodnicząca Rady Rodziców