Maj 102017
 

W ostatnią niedzielę w sali parafialnej kościoła pw. Miłosierdzia Bożego odbyła się uroczysta akademia z okazji 226 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

W programie pojawiło się wiele muzyki, tańców i śpiewów. Trzykrotnie wystąpiła uczennica z klasy II liceum, Kinga Moździerz, która zagrała Preludium Fryderyka Chopina, melodię z serialu telewizyjnego pt. ,,Czas honoru” oraz swoją własną kompozycję ,,Zapomnienie”. Tańcami ludowymi takimi, jak krakowiaczek, poleczka i krakowiak zachwyciły nas przedszkolaki, klasa 2a i nasz szkolny zespół pod kierownictwem p. Joanny Cullinan. Swoją taneczną cegiełkę, jak zwykle zresztą, dołożył zaproszony na akademię zespół Polonez-Manchester z tańcami lubelskimi. Natomiast klasa 1b oraz klasy 3a i 3b zaśpiewały dla nas piosenki: ,,Płynie Wisła, płynie…” oraz ,,Wiosna, wiosenka”.

O dziejach uchwalenia Konstytucji opowiadała nam klasa III gimnazjum, a także klasa 5 w krótkim przedstawieniu. Do tych historycznych informacji wiersze o Ojczyźnie dodali uczniowie z klasy I gimnazjum i 1a oraz uczeń z klasy II gimnazjum, który przygotował prezentację multimedialną o Polsce. Dodatkowo klasa 4 zaprezentowała krótką inscenizację związaną z obchodami święta Matki Boskiej Królowej Polski, które w kościelnym kalendarzu przypada na dzień 3 maja.

Na koniec rozweselili nas uczniowie z klasy 6 przedstawieniem pt. ,,Zamieszanie w krainie bajek” oraz klasa 2b recytując wiersze: ,,Samochwała”, ,,Zosia Samosia”, ,,O pewnym Grzesiu” oraz ,,Skarżypyta”.

Dziękując wszystkim uczniom, nauczycielom, asystentom i rodzicom za ich ciężką pracę i wszelką pomoc, akademię uważamy za udaną. Jednocześnie zapraszamy serdecznie na kolejne szkolne wydarzenia.

Lis 132016
 
 13 listopada 2016  Posted by  Komunikat, Z życia szkoły

Szanowni Rodzice i Uczniowie!

Z wielką przyjemnością informujemy, iż w sobotę,12 listopada, uczniowie klas licealnych wzięli udział w nagraniu do popularnego programu telewizyjnego poświęconego polszczyźnie pt. Słownik polsko-polski z udziałem wybitnego polskiego językoznawcy, profesora Jana Miodka. Emisja premierowego odcinka z naszym udziałem odbędzie się 10 grudnia o godz.16:55 polskiego czasu na antenie TVP Polonia. Powtórka audycji nastąpi o godz. 0:15 (również czasu polskiego). Otrzymaliśmy także w nagrodę książkę będącą zapisem rozmów prof. Miodka z telewidzami z kraju i ze świata o języku polskim. Zostaliśmy również zaproszeni do udziału w następnych nagraniach.

Serdecznie zapraszamy do oglądania!

Lis 182014
 
 18 listopada 2014  Posted by  Z życia szkoły Tagged with:
Dzien Misia 22 listopada 2014 r.

Trudno wyobrazić sobie dzisiejszy świat bez pluszowego misia. Miś jest najlepszym przyjacielem dziecka, nawet niektórzy dorośli trzymają z sentymentu swojego pluszaka. W najblizszą sobotę, 22 listopada , dzieci z klasy przedszkolnej i klas pierwszych będą obchodziły 112 Czytaj więcej…