Konkurs plastyczny „Portret Rodziny”

Szanowni Państwo!

Uprzejmie przypominamy, że można wysyłać prace konkursowe do biura PMS do konkursu „Portret Rodziny”, szczegóły na załączonym plakacie.

Termin nadsyłania prac to 05.04.2019

W tym roku prace dzieci oceniać będą:

Krystyna Olliffe – prezes Polskiej Macierzy Szkolnej
Barbara Hamilton – Fundacja Renesans Portretu
Marek Jakubowski – Związek Polskich Artystów
Elżbieta Chojak-Myśko – Związek Polskich Artystów
Bartłomiej Struzik – Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie
Marta de Zeniga – Instytut Kultury Polskiej w Londynie
Mick Davies – Wiceprezydent The Royal Society of British Artists
Joanna Młudzińska – Prezes Polskiego Ośrodka Społeczno Kulturalnego
Richard Foster –  Prezydent Royal Portrait Society

Dla najbardziej starannych prac do wygrania przewidujemy atrakcyjne nagrody ufundowane przez Konsulat Ambasady RP w Londynie!

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Słownik polsko-polski odc. 426

Dzisiaj w naszej szkole uczniowie ze starszych klas wzięli udział w nagraniu programu TVP Polonia „Słownik polsko – polski” pod przewodnictwem prof. Miodka.

Serdecznie zapraszamy na emisję w TVP Polonia 6 kwietnia o godz. 17.00 (o 16.00 czasu angielskiego). Powtórka zaplanowana jest na 7 kwietnia o godz 1.15 w nocy (0.15 czasu angielskiego).

Wszystkie odcinki programu można również oglądać za pośrednictwem oficjalnego serwisu VOD TVP pod adresem https://vod.tvp.pl/website/slownik-polskopolski,296452.

Wywiadówka szkolna i ferie zimowe.

Szanowni Państwo

W sobotę 16 lutego, po apelu zapraszamy rodziców na wywiadowkę. Uczniowie otrzymają posumowanie postępów i będzie okazja do indywidualnej rozmowy z nauczycielem. W sobotę 2 marca będzie okazja porozmawiać z panią Igą Rutkowską i panią Moniką Kopańską Pruszko, ponieważ nie będą w szkole w najbliższą sobotę.

10 lutego 2019 roku minęła 79 rocznica pierwszej deportacji naszych rodaków z kresów na Syberię. W sobotę 16 lutego w naszej auli wystawiona będzie bardzo ciekawa wystawa, która przedstawi jak nasi rodacy żyli na kresach w osadach wojskowych w okresie przedwojennym. Zapraszamy.

Przypominam Rodzicom i opiekunom, że dla bezpieczeństwa naszych uczniów nie wolno wchodzić na górne piętra. Jeśli Państwo się spóźnią na zajęcia lub chcą wcześniej odebrać swoje dzieci, proszę zgłaszać się do pani Krystyny Olenskiej w recepcji. Dziękuję za współpracę w tej sprawie.

W sobotę 16 lutego rozpoczynamy ferie zimowe, które potrwają jeden tydzień. Wracamy do szkoły w sobotę 2 marca. Życzę udanych ferii.

Danuta Antonik

Kaziuk Wileński – 3 marca 2019r.

Drodzy rodzice / opiekunowie,

‘Kaziuk Wileński’ zbliża się wielkimi krokami, w tym roku wypada 3 marca jak zwykle w niedzielę. Czeka nas wszystkich dużo pracy, więc podobnie jak w zeszłych latach liczymy na Waszą pomoc i wsparcie.

Terminy przygotowań:

1. Od następnej soboty tj. 9/16.02.2019 i 2.03.2019 organizujemy zbiórkę fantów przeznaczonych na Kaziuka. Mile widziane są: książki, płyty, zabawki, słodycze i inne przedmioty, które macie ochotę przeznaczyć na ten cel.
  2. W sobotę 16.02.2019 tradycyjnie już odbędzie się ‘Sobota Karnawałowa’. Prosimy o fanty w formie butelek na Tombolę (płyny różnego rodzaju: napoje, alkohole, szampony inne) w tym dniu Zapraszamy wszystkie dzieci do przyjścia w strojach karnawałowych.
  3. Prosimy o przygotowanie domowych ciast, które będą sprzedane podczas Kaziuka, zbiórka ciast odbędzie się w sobotę 2.03.2019 w szkole, oraz w dniu Kaziuka 3.03 w Sali parafialnej.

4.      Utalentowane artystycznie dzieci i rodziców zapraszamy do stworzenia własnych prac będziemy sprzedawać na stoisku „Rękodzieło Rodziców”

1. Wszystkie osoby chętne do pomocy / przygotowań w tej imprezie – Prosimy o zgłaszanie się do nas.

Wersja .pdf kliknąć tutaj

Zajęcia szkolne rozpoczynają się 12 stycznia 2019r.

Szanowni Państwo

Zajęcia szkolne po feriach Bożego Narodzenia, rozpoczynają się w sobotę, 12 stycznia apelem w auli o godzinie 9.00.

Informujemy, że w trosce o bezpieczeństwo naszych dzieci/uczniów, przed rozpoczęciem zajęć, jedynie personel szkolny jest upoważniony do poruszania się po górnych piętrach szkoły. Wszystkich rodziców i dzieci zapraszamy na apel do auli, miejsca starczy dla Wszystkich. Prosimy również o przestrzeganie nakazów dyżurnych i personelu szkoły.

W administracji szkoły można odbierać legitymacje szkolne. Osoby, które nie zdążyły złożyć wniosku, mogą wydrukować (dwustronnie) wniosek z naszej strony http://www.polskaszkolamanchester.org/wp-content/uploads/2019/01/Formularz-4_wniosek-o-legitymację_uczeń.docx

Poszukujemy asystenta do pracy woluntarnej w przedszkolu. Prosimy o przesłanie CV na adres szkolny.

Przypominamy, że po apelu auta muszą być zaparkowane wzdłuż płotu lub „astro turf”. Środek boiska pozostawiamy pusty dla uczniów. Informujemy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami szkoła nie odpowiada za uszkodzenia nieprawidłowo zaparkowanych pojazdów. Dlatego też osoby pozostające w szkole po apelu (dyżurni etc.) proszone są o przemieszczenie swoich pojazdów na miejsca zwolnione przez innych rodziców.

dyrektor szkoły

Danuta Antonik