Nowy rok kalendarzowy 2020! Zajęcia szkolne od 8.45!

Drodzy Rodzice!

Przypominamy, że od najbliższej soboty 11/01/2020r. zgodnie z podaną wcześniej informacją zajęcia szkolne zaczynają się o godz. 8:45. Prosimy o punktualne przybycie do szkoły. Aula i nauczyciele w klasach wczesnoszkolnych przyjmują dzieci przed 8.45 więc mozna przybyć wcześniej bez obawy , że Państwa dzieci będą bez opieki.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Święta Bożego Narodzenia 2019!

Drodzy Rodzice i przyjaciele naszej szkoły,

Z okazji świąt Bożego Narodzenia i nadchodzącego Nowego Roku 2020, składamy wszystkim najserdeczniejsze życzenia. Niech dla nikogo nie zabraknie miejsca przy wigilijnym stole! Niech Nowy Rok przyniesie same dobre rzeczy!

Kierownik, pracownicy i Rada Powierników Polskiej Szkoły Przedmiotów Ojczystych im. św. Stanisława Kostki w Manchesterze

Komunikat Rady Powierników – 05/12/2019

Szanowni Państwo

1. W niedzielę 17 listopada w kościele Miłosierdzia Bożego odbyła się dziękczynna Msza święta z okazji 70 Jubileuszu naszej szkoły. Po Mszy w sali parafialnej na uroczystym przyjęciu cztery nauczycielki otrzymały złote odznaki Polskiej Macierzy Szkolnej za długoletni staż i bezinteresowny wkład w edukację naszych uczniów. Pani Krystyna Olliffe, Prezes Polskiej Macierzy Szkolnej, wręczyła odznaczenia i dyplomy pani Justynie Bielec, pani Katarzynie Kasińskiej, pani Monice Kopańskiej – Pruszko i pani Agnieszce Rutkowskiej. Składam serdeczne gratulacje i wielkie podziękowanie za wieloletnią pracę woluntarną w naszej szkole.

2. Obecnie uczniowie z klas wczesnoszkolnych nie uczęszczają na apele. Nauczyciele uważają, że wszyscy uczniowie i pracownicy powinni być obecni na apelu, ponieważ jest to zgromadzenie społeczności szkolnej. Rada Powierników rozpatrzyła tę sprawę i zdecydowała, że od soboty 11 stycznia 2020r. nastąpi zmiana w godzinach szkolnych. Bardzo prosimy, żeby rodzice przywieźli dzieci do szkoły na godzinę 8.45, tak aby apel rozpoczął się punktualnie o 9.00 z obecnością wszystkich nauczycieli, asystentów i uczniów naszej szkoły. Zajęcia będą kończyć się jak dotychczas.

3. Zmiana w kalendarzu. Sobota 21 grudnia jest wolna. Ostatnią sobota tego semestru wypada 14 grudnia, po zajęciach rozpoczną się ferie świąteczne. Wracamy do szkoły po Świętach w sobotę 11 stycznia 2020r.. Juz teraz informujemy, że w maju 2020r. będzie tylko jedna wolna sobota. Druga zmiana to wyjazd do Laxton Hall, który odbędzie się w sobotę 13 czerwca. Zaktualizowany kalendarz jest dostępny na naszej stronie tutaj.

4. Z nowym rokiem kalendarzowym dopisujemy nowy dyżur dla rodziców, a mianowicie potrzebujemy sześciu osób do sprzątania kościoła w sobotę od 10.00 do 12.00, które odbędzie się cztery lub pięć razy w roku szkolnym. Jest to wymóg Rady Parafialnej, tak aby każda organizacja, która ma generuje dochód z kawiarenek niedzielnych, dołączyła się do sprzątania kościoła. Grafik z datami otrzymamy w styczniu, a już teraz zapraszamy do zapisywania się ma ww. dyżury. Jeżeli Państwo nie pomogą w tych dyżurach, to z wielkim żalem będziemy musieli zrezygnować z prowadzenia kawiarenek. Parafia zachęca wszystkie grupy do wspólnego dbania o nasz wspólny kościół a my jako szkoła jesteśmy związani z parafią od samego początku naszego istnienia i dlatego też zachęcamy Państwa do dołączenia do tej inicjatywy.

5. Poszukujemy asystentów do pomocy w przedszkolu/zerówce. Wymagana dobra znajomość języka polskiego, wykształcenie kierunkowe/pedagogiczne mile widziane. Asystenci pracują jako wolontariusze, i otrzymują zwrot kosztów poniesionych w związku z pracą w szkole.

Zgłoszenia wraz z CV proszę kierować na adres szkolny: szkoła@polskaszkolamanchester.org.

Rada Powierników

Rekolekcje jesienne

W zeszłą sobotę 16 listopada rekolekcje głosił pełen energii i dobrej pogody ks. Łukasz Wisiecki z diecezji pelplińskiej. Były śpiewy (zespół studencki ,,Dzięki Twej Łasce”), szalone tańce a nawet rock and roll: zespół Luxtorpeda ze swoim hymnem ,,Wiara, siła, męstwo to nasze zwycięstwo”. Tematem rekolekcji w klasach gimnazjalnych były pułapki współczesnego świata, które mogą sprawić, że młody człowiek powoli traci radość i energię do życia. Bardzo inspirujący i motywujący wykład. Po rekolekcjach wróciliśmy do klas pełni mocy i optymizmu. Dziękujemy!

Joanna Jóźwiak