Obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

100 lat temu Polska odzyskała niepodległość! To nie lada powód do świętowania dla Polaków w kraju, jak i na obczyźnie. Nie obyło się również i w naszej szkole bez uczczenia tego ważnego wydarzenia. Zaczęliśmy już kilka tygodni temu ogłaszając konkurs plastyczno-literacki pt. ,,Piękna nasza Polska cała’’, który spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem uczniów, szczególnie tych młodszych. A zwycięzcy zostali ogłoszeni w sobotę 10 listopada podczas porannego apelu. Następnie uczniowie klas starszych, harcerze i zaproszeni goście udali się w pobliże masztu znajdującego się obok szkoły, gdzie została wciągnięta polska flaga przy równoczesnym odśpiewaniu hymnu narodowego. Kolejny punkt to kominek przygotowany i poprowadzony przez harcerstwo dla starszych i młodszych uczniów (znaczna większość harcerzy to uczniowie właśnie naszej szkoły). W klasach odbywały się również lekcje związane tematycznie z tym doniosłym wydarzeniem.

Swego rodzaju kontynuacją tego szczególnego święta był udział pięciorga naszych uczniów i harcerstwa w akademii zorganizowanej w niedzielę 11 listopada w polskiej parafii w Manchesterze.

Dziękując wszystkim za zaangażowanie w te obchody, pozostańmy jeszcze w radosnym nastroju i cieszmy się wolnością.

Zdjęcia prac naszych dzieci, można oglądać w naszej galerii Galeria prac konkursowych – 100 lecie odzyskania niepodległości.

Justyna Bielec

Komunikat dyrektora szkoły – przerwa jesienna.

Komunikat do rodziców

Szanowni Państwo,

Informuję, że na terenie szkoły obowiązuje całkowity zakaz palenia papierosów zarówno tradycjnych jak i elektronicznych. Osoby, które z różnych powodów muszą palić, mogą to robić poza terenem szkoły (parking NALEŻY DO TERENU SZKOŁY).

W sobotę 20 października zakończyliśmy pierwszy semestr nauki (z pięciu). Bardzo dziękuję wszystkim rodzicom którzy pełnili dyżury. Sobota 27 października jest wolna, a wracamy do szkoły w sobotę 3 listopada.

W niedzielę 28 października o godz. 12.00 odbędzie się kolejna szkolna msza święta i kawiarenka rodziców. Dziękuję rodzicom którzy zapisali się na dyżur i zachęcam wszystkich rodziców do przyniesienia domowych wypieków. Dochód z kawiarenki jest przeznaczony na rzecz szkoły.

Wnioski o legitymacje szkolne będą wysłane do konsulatu i poinformujemy Panństwa o możliwym terminie odbioru. Bardzo dziękuję panu Tomkowi Kasińskiemu i Agnieszcze Prędce, którzy przeprowadzili tę akcję. Przypominam, że nasza szkoła tylko pośredniczy w tej procedurze i wszelkie nieścisłości należy wyjaśniać bezpośrednio w konsulacie.

Bardzo serdecznie witam panią Martę Ułaś, która na czas urlopu macierzyńskiego zastąpi panią Ewę Chudzio w roli psychologa szkolnego. Wszyscy rodzice chcący konsultacji z panią psycholog, mogą zapisywać sie w administracji szkoły. Witam również serdecznie nowych nauczycieli i asystentów którzy rozpoczeli pracę woluntarną w naszej szkole.

11 listopada po Mszy świętej o godzinie 12.30 w Sali parafialnej odbędzie się uroczysta Akademia z okazji jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Zapraszam rodziców i dzieci na Akademię aby wspólnie przeżyć tę wielką rocznicę.

Danuta Antonik

Legitymacje szkolne 2018/2019r.

Drodzy Rodzice i Nauczyciele,

Przez najbliższe dwa tygodnie będziemy przyjmowali wnioski o wydanie nowej lub przedłużenie ważności legitymacji.

Wszystkie osoby, które z różnych powodów nie zdążą złożyć wniosku ww. podanym terminie, będą mogły ubiegać się o legitymację, osobiście w polskim konsulacie.

Wniosek można pobrać w tym miejscu lub odebrać z recepcji szkoły. Z powodów administracyjnych Konsulat akceptuje tylko wnioski wydrukowane dwustronnie (na jednej kartce).

Osoby składające wniosek o przedłużenie ważności, muszą dołączyć do wniosku legitymację. Szczegółowe informacje i odpowiedzi na pytania, po sobotnim apelu 13.10 o godz. 9.15. Prosimy przekazać znajomym, którzy nie będą na apelu.

Prosimy o czytelne wypełnianie wniosków (bez skreśleń czy poprawek) i składanie ich w wyznaczonym terminie. Osoby ubiegające się o swoją pierwszą legitymację składają wniosek w recepcji szkoły a osoby ubiegające się o przedłużenie ważności, składają wniosek wraz z legitymacją w auli po apelu szkolnym lub przed odbiorem dzieci w auli przed godz. 12.40.

Odbiór legitymacji przewidziany jest w grudniu przed przerwą świąteczną.

Rada Powierników

Konkurs z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości.

Konkurs z okazji 100 rocznicy odzyskania Niepodległości pt. „Piękna Nasza Polska Cała” dla uczniów od 5 do 16 lat.

Dzieci z klas 1 – 5  zadanie konkursowe polega na przygotowaniu plakatu prezentującego to, z czym dziecku kojarzy się Polska. Technika wykonania – dowolna. Każdy plakat musi być podpisany.

Dzieci z klas 6 do IV gimn – zadanie konkursowe polega na wcieleniu się w rolę pracownika biura podróży i stworzeniu własnej oferty reklamującej Polskę. Technika oraz forma wykonania – dowolna, lub pracę pisemną w starszych klasach. Podobnie jak w młodszych klasach każda praca musi być podpisana.

Termin przekazania prac do wychowawczyni sobota 13 października 2018r.

Wyniki zostaną ogłoszone 10 listopada 20184.

Zachęcamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w tym konkursie.

P Justyna Bielec

Wice dyrektor