Zaległości w opłacie czesnego

Szanowni Państwo,

Uprzejmie prosimy wszystkich zalegających z czesnym o pilne uregulowanie zaległości do najbliższej soboty włącznie.
Osoby, które nie dopełnią tego zobowiązania, będziemy zmuszeni skreślić z listy uczniów naszej szkoły ze skutkiem natychmiastowym, co oznacza brak możliwości udziału w zajęciach od następnej soboty, tj. 26/11/16

Z poważaniem,
Rada Powierników

W sobotę 22 października w szkole odbyło się ślubowanie uczniów klas 1. Była to pierwsza taka uroczystość w historii naszej szkoły.

Uczniowie byli bardzo przejęci, ale zadowoleni i uśmiechnięci. Dumnie wkroczyli do auli, gdzie mieli ślubować przynależność do naszej szkolnej społeczności. Wszyscy wyglądali bardzo elegancko i uroczyście.

Tam na nich czekali już pani kierownik Danuta Antonik, nauczyciele, rodzice oraz inni zaproszeni goście. Całość poprowadziła p. Grażyna Kołodziejek- Shitta – nauczycielka kasy 1A, która była również autorką scenariusza uroczystości. Oczywiście nie brakowało zaangażowania p. Marty Dawiczewskiej – nauczycielki klasy 1B oraz asystentek z obu klas. Uczniowie pochwalili się swoimi umiejętnościami wokalno-recytatorskimi. Również starsi koledzy z klasy 4 przygotowali dla „pierwszaków” bardzo miłe i ciepłe powitanie .

Po takim wstępie przeszliśmy do sedna uroczystości, czyli samego ślubowania. Dzieci przyrzekały być dobrymi uczniami i Polakami na szkolny sztandar. Po czym pani kierownik, przy pomocy oooogromnego ołówka , mianowała każdego z osobna na ucznia naszej szkoły. Dzieci na pamiątkę otrzymały dyplom oraz teczkę z nazwą i szkolnym logo.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/17 – komunikat

Szanowni Państwo,

1. Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się w sobotę 10 września 2016 i rozpocznie Mszą św. w polskim kościele przy 196 Lloyd Street North, Manchester M14 4QB o godzinie 10.00, po której planujemy krótkie spotkanie w sali parafialnej, na którym poinformujemy o wszystkich istotnych w nowym roku szkolnym sprawach oraz pożegnamy ks. Sebstiana, który wyjeżdza do Derby.
    Serdecznie dziękuję Księdzu za opiekę duszpasterską, wspaniałą współpracę, zaangażowanie i okazaną serdeczność uczniom, gronu pedagogicznemu, radzie i rodzicom, Bóg zapłać.
  1. Zajęcia lekcyjne rozpoczynamy 17 września o godz 9.00 w Loreto High School przy Nell Lane, Chorlton, Manchester M21 7SW
  2. Poszukujemy nauczycieli do prowadzenia klas gimnazjalnych (wymagane wykształcenie kierunkowe/pedagogiczne) oraz asystentów do pomocy w klasach przedszkolnych i podstawowych 1-3 (wymagana dobra znajomość języka polskiego, wykształcenie kierunkowe/pedagogiczne mile widziane).
    Zgłoszenia wraz z CV proszę kierować na adres szkolny szkola@polskaszkolamanchester.org
  3. Proszę o zapoznanie się z listem Prezes Polskiej Macierzy Szkolnej poniżej:
    list Prezesa do szkół na początek roku 2016 2017

Kierownik szkoły,
Danuta Antonik

Akademia 3 Maja

8 maja o 13.30 rozpoczęła się tradycyjnie przygotowywana co roku przez naszą szkołę Akademia 3 Maja.

Gościliśmy na niej Konsula RP w Manchesterze p. Łukasza Lutostańskiego z małżonką, naszych kombatantów, uczniów, rodziców, nauczycieli oraz innych wolontariuszy. Jak co rolu wspomógł nas pokazem tańców polskich zespół „Polonez”
W tym roku uroczystość dodatkowo uświetnił koncertem polskiej muzyki p. Marcin Dominik Głuch, polski kompozytor i pianista mieszkający w Szwecji, który w przeddzień akademii już po raz trzeci przeprowadził warsztaty muzyczne z uczniami.

Program akademii koordynowała i nad całością czuwała wicedyrektorka naszej szkoły
p. Justyna Bielec, choreografię tańców uczniów nasza instruktorka p. Joasia Cullinan, a licznie odwiedzaną Kawiarenkę Rodziców p. Marta Błyszczyk.
Wszystkim zaangażowanym w przygotowania, a także wszystkim uczestnikom – deklamującym, śpiewającym i tańczącym – serdecznie dziękujemy. Zapraszamy do galerii.

Rada Powierników

Laxton Hall

Szanowni Państwo

Wesoły Dzień Dziecka Polskiego w Laxton Hall przypada w tym roku 18 czerwca. Układ dnia będzie podobny do poprzednich lat: konkursy – muzyczny, recytatorski, kucharski i artystyczny; drużynowe zawody piłki nożnej, siatkówki, netball, i dwóch ogni. Zjeżdżalnie, kucyki, BBQs, kawiarnie, itd. Więcej szczegółów na stronie PMS oraz plakacie.

• Dzieci od przedszkola do klasy 4 włącznie muszą jechać z opiekunem.
  • Zamówiliśmy trzy autokary. Uczniowie otrzymali formularze zgłoszeniowe. Wypełnione formularze wraz z oplatą za wycieczkę należy przekazać administracji.
    Termin zgłoszeń do 4 czerwca.
  • Dzieci których opiekunowie/rodzice wpłacili czesne za cały rok szkolny jednorazowo i w terminie, jadą na wycieczkę do Laxton Hall bez dodatkowych opłat, ale muszą wypełnić formularz zgłoszeniowy i przekazać administracji.
  • Koszt wyjazdu dzieci £5.00 – dorośli £10.00

Danuta Anna Antonik